Hareket Eğitimi, Pilates, Spor, Spor Kursu, Voleybol

Özel okul seçerken bazı kriterlere nasil dikkat ediyorsak, spor okulu seçerken de aynı durum geçerlidir. Spor okulu seçerken kulübün misyonu ve antrenörlerin vizyonu araştırılmalıdır.

– Amaç sporcu yetiştirmek mi yoksa herkes için spor mu ?

Ankara Atak Spor Kulübü olarak herkes için spor vizyonuyla yola çıktık ve bu çizgimizin dışına çıkmıyoruz. Kulübümüze gelen bütün sporcuların yeteneklerine göre sınıflandırma yapılıyor ve branşlara göre teknik eğitim veriliyor.

– Okulun fiziksel, güvenlik ve hijyenik koşulları tüm ihtiyaçları karşılayabiliyor mu?

Kulübümüzün iki adet kapalı spor salonu, kuvvet salonu, cimnastik salonu, sporcuların birlikte zaman geçireceği güvenli ve huzurlu bir bahçemiz bulunmaktadır. Deneme antrenmanlara katılarak bu alanları gözlemleme fırsatını kaçırmayın.

– Kulübün ve branşların öğrenci kapasitesine ve yoğunluğuna dikkat edin!

Gruplarımız en fazla yirmi öğrenciden oluşmaktadır. Her grup için sahada iki antrenör bulunmaktadır. Bu noktada öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 8-10 kişiyi geçmemektedir.

– Spor hocalarının konularında eğitim almış kişiler olması çok önemlidir.

Kulübümüzün amacı çocuklara spor branşlarını sevdirmektir. Programlarınızın temelinde oyun olduğundan dolayı üniversitede bu konuda eğitim almış 3 kadın 2 erkek toplamda 5 üniversite mezunu eğitmen görev almaktadır. Hocalarımızın çocuklara yaklaşımı sevecen, spor branşlarını sevdirici ve özendirici yapıdadır.

– Kulübün yarışmalardaki başarıları iyi araştırılmalıdır.

Kulübümüz 2016 – 2017 voleybol sezonunda Ankara’da 3. Olmuştur.

2017 -2018 voleybol sezonunda midiler (2005 -2006 ), küçükler (2003-2004), yıldızlar (2001-2002) yaş kategorilerinde final gruplarına kalarak derece yakalama şansını sürdürmektedir.

Kulübümüze üye olmak için deneme antrenmanlarina katılabilir, instagram, facebook ve twitterdan takip edebilirsiniz.

İletişim: 05058624104

E-mail : bilgi@ankaraatak.com

Share

Yorum yap